magazin
2008-ban és 2009-ben jobboldali szélsőségesek egy csoportja etnikai alapú sorozatgyilkosságot követett el romák ellen. Fuchs Máté Feldolgozatlanul…
továbbhír
Még több magyar filmmel, valamint Oscar-díjas alkotással is bővíti júliusban kínálatát az első hazai artfilmes streaming-szolgáltatás. Gyenis…
továbbpodcast
2020 első podcast adásában az Akik maradtak és a Testről és lélekről producerét, Mécs Mónikát láttuk vendégül, egy héttel az Oscar-bejelentések…
továbbmagazin
A végéhez értünk az elmúlt tíz év kimagasló mozgóképes teljesítményeit összegző sorozatunknak. A kisfilmek és a dokumentumfilmek után a 2010 és 2019…
továbbhír
2015. február 17-én nyílt meg a bécsi Opre Roma Film Festival, amely a Roma Integráció Évtizede Program 2005-2015 egyik fő eseménye. A…
továbbhír
A Csak a szél mellett két másik Oscar-díjra nevezett alkotás is szerepel a holnap induló 21. Alter-Native Nemzetközi Rövidfilm-fesztiválon. Lesz…
továbbhír
Fliegauf Bence-retrospektívet láthat a közönség a hét elején indult Lucca Film Festivalon. Bemutatják Rengeteget, a Dealert, és a Csak a szélt is.…
továbbhír
Fliegauf Bence Csak a szél című filmje is meghívást kapott a szombaton kezdődő Les Arcs Európai Filmfesztiválra, amelyet negyedik alkalommal…
továbbhír
Charlotte Gainsbourg francia színésznő, Mike Leigh brit filmrendező és más filmes alkotók is támogatásukról biztosították Fliegauf Bence Csak a szél…
továbbhír
Párbeszédet indított el Fliegauf Csak a szél című filmje az európai értelmiség körében, és tapasztalatai szerint világszerte is mindenhol érthető…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié